Sangal Esports, merak edilen soruları sizler için cevapladı!

Espor dünyasının yükselen isimlerinden Sangal Esports, merak edilen soruları VAULT61 okurları için cevapladı. Almanya’da SK Gaming, Mouse Esports, BIG Clan ve Schalke Esports gibi büyük isimler ile mücadele içerisinde olan Sangal Esports’un genel menejeri Berke Mol, sizlerin sorularını yanıtladı.

Merhabalar, öncelikle bizlere biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, ben Berke Mol. Sangal Esports’un genel menajerliğini yapıyorum. Makine Mühendisliği öğrencisiyim ve 1,5 yıl profesyonel oyunculukla ilgilendikten sonra yöneticiliğin bana daha uygun olduğunu düşündüm. 6 ay kadar amatör takımlarla çalıştıktan sonra seviyemi gösterip son 1 yılımı profesyonel takımlarda çalışarak geçirdim.

Sangal Esports kimler tarafından, hangi tarihte kuruldu?

Sangal Esports, 2017 yılında şu anda da yöneticiliğimizi yapan Emre Ergül tarafından kuruldu. Kurulduğu günden beri de adımızdan sıkça bahsettirdiğimizi düşünüyoruz.

Hali hazırda Black Squad, LoL, PUBG, Clash Royale ve PUBG Mobile takımlarınız bulunuyor, ilerleyen zamanlarda başka oyunlara ait takımları bünyenize katarak genişlemeyi planlıyor musunuz?

Hedeflerimiz her branşta en iyi turnuvalara, en iyi sıralamalara oynamak. Dürüst olmak gerekirse bu hedefimizi bir ucundan yakaladık sayılır. Tabi bu bizim kısa vadeli hedefimiz, uzun vadeli hedeflerimiz hakkında açıklama yapmak şu aşamada doğru olmaz.

Hangi ekipmanları ve donanımları kullanıyorsunuz, kullandığınız bu ekipmanları ve donanımları oyunculara da tavsiye eder misiniz?

Eski bir oyuncu olarak şunu belirtebilirim; ürünün markası değil, rahatlığı önemli. Ben sade ve hafif tasarımları severim. Uzun süreler oyun başında kalındığını düşünürsek parmak ve bileklerimin yorulmamasını istiyorum, bunun içinde klavye ve fare seçimimi Steelseries tasarımlarından yana kullandım ama tabi bu benim tercihim. Sadece “güzel görünüyor” diye size uygun olmayan ekipmanlar kullanmamanızı tavsiye ederim.

League of Legends takımınız tamamen Alman oyunculardan oluşuyor, ilerleyen zamanlarda sizlerden Türk oyunculardan oluşan bir League of Legends takımı görebilecek miyiz?

Hali hazırda Almanya’da başarılı bir ekibimiz var. SK Gaming, Mouse Esports, BIG Clan ve Schalke Esports gibi değerli rakiplerle karşılaşıyoruz. Açıkçası şu an masada Almanya’da ki bu başarıyı göz ardı etmek gibi bir düşünce yok.

Sangal Esports çatısı altında bir akademi oluşturup yetenekli oyunculara şans vermeyi düşünüyor musunuz?

Ülkemizde akademi kavramı çok yanlış anlaşıyor. Evet, akademi planlarımız var ve çok yakında gerçeğe dönüşecek ancak bu akademi kadrosu başarılı ve tecrübeli oyunculardan oluşmayacak. Biz yetiştirmek üzere yetenekli ve tecrübesiz oyuncular ile anlaşıp profesyonel bir şekilde onları yetiştireceğiz.

Ülkemizin espora karşı olan bakış açısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce neler değişmeli?

Ülkemizde espor kavramı her geçen gün gelişiyor, bunun en büyük sebebi ise League of Legends furyasının kırılmasıdır. Artık espor denince PUBG ve CS:GO gibi oyunlarında ismi geçmeye başlıyor. Bunun yanı sıra bizlere destek olacağına inandığımız bir federasyonumuzun olması da çok gurur verici. Onların da etkisi insanların bu spora karşı olan bakış açısını değiştiriyor.

Esporcu olmak isteyen oyunculara tavsiyeleriniz nelerdir?

Oyuncu adaylarına uzun uzun nasihat verebilecek konumda değilim ancak şunu belirtebilirim ki, boyunlarını öne eğdikleri zaman kazanacakları her şeyi baştan kaybetmiş olurlar. Yeteneklerine inansınlar.

Sangal Esports’u hangi platformlardan takip edebiliriz?

Sangal Esports’u Facebook , TwitterInstagram ve teamsangal.com adreslerinden takip edebilirler.

Son olarak neler eklemek istersiniz?

Öncelikle okuyan herkese değerli vakitlerini ayırdıkları için teşekkür ederim. Bize destek olmaya devam etsinler, destekçilerimizi yakında çok mutlu edeceğimizi biliyoruz!

[contact-form-7 404 "Not Found"]