PlayStation 5, MediaMarkt’da ön satışa çıktı!

Tüm dünyada severek oynanan PlayStation oyun konsolunun yenisi uzun zamandır bekleniyor. Uzun bir aradan sonra, sonunda PlayStation 5 ön siparişlere açıldı. Oyun konsolunda oyun oynamayı seven herkesin yolunu dört gözle beklediği PlayStation 5, MediaMarkt’ta görüntülendi. Birçok kişiyi şaşırtan bu gelişmenin sonucunda cihaz ön satışa çıkarıldı ve fiyatı da belirlendi.

Sony, PlayStation 5’in içerisinde yeni teknolojiler kullanacağının ve oyuncuların bu zamana kadar istediği birçok özelliği içerisinde barındıracağının ipuçlarını vermişti. Bu yeni teknolojiler sayesinde oyuncular yepyeni bir oyun deneyimi yaşayacaklar. Elbette ki gibi bu yeni teknolojilerin de oyun konsolunun fiyatına yansıması bekleniyordu.

Peki PlayStation 5’in özellikleri neler?

PlayStation 5, 8 çekirdekli üçüncü nesil AMD Zen 2 işlemcisini kullanacak. 8K grafik kalitesi, fiziksel medya desteği ve “çarpıcı biçimde farklı bir ses deneyimi” sunacak yeni 3D ses teknolojisi de bu CPU’nun bir parçası olacak. Konsol ayrıca özel bir Solid-State Drive (SSD) diske sahip olacak. Şu anda PC’de mevcut olan tüm SSD’lerden daha hızlı bant genişliğine sahip olacağı belirtilen bu SSD, uzun yükleme sürelerini ve oyun içindeki yükleme ekranlarının sürelerini kısaltacak, ayrıca oyuncuların çok oyunculu maçlara daha hızlı girmelerini sağlayacak.

PlayStation 5’in fiyatı ne kadar?

MediaMarkt’ın İsveç resmi web sitesinde PlayStation 5’in ön sipariş fiyatı 9,999 İsveç Kronu (1060$) olarak belirtildi. Ancak görüldüğü gibi bu fiyat PlayStation 5’in ön satış fiyatı, cihazın çıkacağı zamana yakın fiyatı değişebileceği söyleniyor. Bu fiyat oranı ülkemizde yaklaşık olarak 5.950 TL‘ye tekâbül ediyor. Vergileri de üzerine ekleyecek olduğumuzda fiyatın daha da yüksek olacağı tahmin etmek zor değil.

[contact-form-7 404 "Not Found"]