Netflix, artık dizileri sezonlar halinde yayınlamayı durduracak mı?

Dünyanın en büyük yayın platformlarından birisi olan Netflix, artık yayın stratejisini değiştiriyor gibi görünüyor. Serilerindeki tüm bölümleri tek seferde yayınlayarak kullanıcılara pratik bir izleme yöntemi sunan Netflix, bazı yapımlarında bu stratejiden vazgeçiyor.

İzleyicilerin bir solukta oturup izlediği yayınlar bundan sonra tıpkı televizyonlardaki diziler gibi haftalık bölümler halinde yayınlayacak. Böyle bir sistemin getirilmesi ile birlikte izleyicilerin dizilere daha fazla adapte olacağı düşünülüyor. Günümüzde birçok insanın tam da bu sebepten dolayı televizyon yerine Netflix kullanmasını göz önünde bulunduracak olursak, birçok kullanıcının bu durumdan rahatsız olacağını rahatlıkla anlayabiliriz.

Netflix Baş İçerik Yöneticisi Ted Sarantos, bu durum hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Yayınlanan dizilerin zamanında izleme oranının her geçen gün düştüğünü vurgulayan Netflix Baş İçerik Görevlisi Ted Sarantos, dizileri haftalık bölümler halinde yayınlamaları için bir neden olmadığını belirtti. Çoğu kişinin haftalık yayınlanan dizileri bile DVR cihazlarına kaydederek sonradan izlediğini ekleyen Sarandos, kullanıcıların terk ettiği bir yönteme geri dönmenin anlamsız olacağını da ifade etti.

[contact-form-7 404 "Not Found"]