Microsoft Surface Laptop 3 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Microsoft bugün yaptığı etkinlikte Surface Laptop 3 modeli dizüstü bilgisayarını tanıttı.

Surface Laptop 3, özellikle tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Bununla birlikte Surface Laptop 3, Intel ve AMD olmak üzere iki adet işlemci seçeneği ile gelecek. Serinin bir önceki modeli Surface Laptop 2 ile oldukça benzer tasarım detaylarına sahip olan laptop, dizaynı konusunda önceki modele göre bazı önemli değişiklikleri bünyesinde barındırıyor. Bunlardan ilk göze çarpan özelliğin ilk defa bir Surface Laptop’un 15 inç olması.

Microsoft Surface Laptop 3 özellikleri ve fiyatı:

Tasarım tarafında oldukça önemli güncellemelere yer verilmiş. Surface Laptop 15 ve 13 inç olmak üzere 2 farklı şekilde tasarlandığını görüyoruz. Klavye tarafında ise 1.3 mm‘lik bir yüksekliğe yer veriliyor. Bunlarla birlikte bilgisayar, kolay ayrılabilir parçaları beraberinde getiriyor. Donanım bileşenlerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz, hatta dilerseniz klavyeyi herhangi bir alete ihtiyaç duymadan çıkartabilirsiniz.

Uzun zamandır beklenen USB-C bağlantı çıkışını da bilgisayarda görebiliyoruz. Bilgisayarda yüzde 20 oranında daha büyük bir touchpad bulunuyor. Uzun süreli pil ömrüne sahip yeni model için vaat edilen şarj süresi ise bir saat içinde yüzde 80 civarında. Donanım kısmında ise 10. nesil Intel işlemciler yer alıyor. Grafik tarafında ise AMD’nin Vega 11 grafik biriminin bulunduğu görülüyor. Surface Laptop 3; Platinyum, Siyah ve Kum Taşı renk seçenekleri ile birlikte satışa sunulacak.

Fiyat:

22 Ekim’de satışa sunulacak 13 inç’lik model, 999 dolarlık bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek. 15 inç olan model ise 1.199 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

[contact-form-7 404 "Not Found"]