HTC Vive Cosmos Türkiye’ye geliyor!

Geçtiğimiz günlerde HTC’nin Riot Games E-spor Sahnesi’nde düzenlediği lansmanda, firmanın yeni VR başlığı Vive Cosmos’un 21 Ekim’de Türkiye’de satışa sunulacağı duyuruldu.

Vive Cosmos, önceki modellerine göre çok daha büyük avantajlarla geliyor. Göze çarpan ilk yenilik ise Vive Cosmos’un herhangi bir dış sensöre ihtiyaç duymadan kendi üzerindeki sensörleri ile çalışabilmesi. Yani bu başlığı alan VR tutkunları, VR deneyimini yaşamak için ayrı bir alan oluşturmadan, yalnızca başlıkla bu deneyimi yaşayabilecekler.

HTC Vive Cosmos özellikleri ve fiyatı

Vive Cosmos, 2880×1700 piksel çözünürlüğe sahip. Yine ekran kısmına bakacak olursak Vive Cosmos, diğer modellerle aynı şekilde 90 Hz yenileme hızına sahip 3,4 inç LCD panel ile birlikte geliyor. HTC, bu yeni modelde yazılım değişikliğine de gitmiş; Vive Cosmos, Vive için yeni bir temel yazılım deneyimi sunan Vive Reality System’e sahip olacak ilk başlık olacak. Daha önce dokunmatik olan paneller yerine yeni kontrol birimlerinde analog kontroller bulunuyor. Bunun dışında takip için mevcut Lighthouse istasyonlarını kullanacak olan kullanıcılar, Vive Cosmos’un External Tracking Mod’unu kullanabilecekler.

Tasarıma gelecek olursak HTC, Vive Cosmos’un çok daha ergonomik bir tasarıma sahip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte gözlük, sunduğu yukarı kaldırılabilirlik özelliği sayesinde başlığı kafanızdan tamamen çıkarmakla veya geri takmakla uğraşmanız gerekmiyor. Tasarımda kullanıcıların en beğendiği özellik ise ön panelin özelleştirilebilir olması. HTC’nin yaptığı açıklamaya göre ülkemizde 21 Ekim’den itibaren satışa çıkacak olan cihaz için KDV dâhil 6.999 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor.

[contact-form-7 404 "Not Found"]