Fortnite World Cup’ın solo şampiyonu 16 yaşındaki Bugha oldu

İlk Fortnite Dünya Kupası sona erdi. Fortnite tarihinde ilk defa düzenlenen World Cup’ta tekler şampiyonasının kazananı belli oldu. 16 yaşındaki Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, World Cup şampiyonu olarak 3 milyon dolarlık ödülü kazandı.

En popüler Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite, tarihinin ilk Dünya Kupası organizasyonuna imza attı. Solo Dünya Kupası şampiyonu, oldukça çekişmeli geçen maçların sonunda en çok puanın sahibi olan Kyle ‘Bugha’ Giersdorf oldu. Bugha, 59 puanla birinciliğe otururken 2. sıradaki rakibi ise 33 puanla Bugha’nın gerisinde kaldı. Evine 3 milyon dolarla dönen Bugha, bunu herhangi bir partnerle de paylaşmak zorunda değil, bu sayede Bugha turnuvanın en çok kazananı ünvanını da elinde bulunduruyor. Dua mücadelesini kazanan Nyhrox ve Aqua’da 3 milyon dolarlık ödül aldı ancak ödülü aralarında paylaşmak durumunda kaldılar.

Bugha, ilk oyununu galibiyetle açtıktan sonra uzun bir süre pek ortaya çıkmadı. 4. oyunda mükemmel bir geri dönüş yapan ve tekrar ilk 5’e giren Bugha, azimli ve agresif bir oyun sergiledi. Turnuvada ilk 10’da ki yerini sürekli olarak koruyan oyuncu, finalde topladığı 59 puanla şampiyon oldu.

[contact-form-7 404 "Not Found"]