Dünya ticaret devi Amazon, Türkiye’de bir lojistik şirketi kurdu

Dünyanın en zengin insanlarının başında gelen, milyarder iş adamı Jeff Bezos’un sahibi olduğu online perakende devi Amazon, Türkiye’de Amazon Lojistik isimli bir şirket kurdu.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon, ülkemizde önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor.  ABD’li firma, kurduğu Amazon Lojistik isimli şirket ile Türk girişimcilere depolama, paketleme ve kargolama hizmeti sağlayacak. Amazon Türkiye’den yapılan açıklamada, kurulan yeni şirketin satıcı adına ürünü muhafaza edeceği, paketleyeceği ve kargo işlemleriyle ilgileneceği belirtildi. Yeni kurulan bu şirket, Amazon Türkiye bünyesindeki satıcıları önemli bir zahmetten kurtaracak.

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, Amazon Lojistik hizmetinden tüm işletmelerin yararlanabileceğini ifade etti.

Richard Marriott:

Dijital ekonomide işletmenin büyüklüğünün hiçbir önemi olmadığını düşünüyoruz. Amazon.com.tr müşterileri, hızlı teslimat ve Amazon’un dünya standartlarında sunduğu müşteri hizmetinin rahatlığıyla gittikçe büyüyen eşsiz ürün yelpazesine erişebilecek.

Marriott, Amazon olarak küçük ya da büyük her işletmenin gelişimine destek verdiklerini ve Amazon Lojistik hizmetinin de bunun en önemli göstergesi olduğunu belirtti.

[contact-form-7 404 "Not Found"]